Підготовка та пересадка квітучої орхідеї

Серед видів орхідей частіше пересаджують фаленопсис. Він розпускає бутони більшу частину року. Пересадка орхідеї під час кольору є нескладним процесом. Головне - правильно підготувати кімнатну квітку до процедури.


Підготовка та пересадка квітучої орхідеї


Причини пересадки

Переміщення квітки в інший горщик проводять, коли процедура є терміновою і обов'язковою. Її не можна відкласти, поки не закінчиться період цвітіння, інакше рослина загине.

Рекомендують пересаджувати квітучу орхідею, якщо:

 • після покупки на штамбі виявлено ураження шкідниками, хворобами:
 • зазначено розростання коренів, і вони не поміщаються в горщик;
 • на кореневій системі є ділянки загнивання;
 • використано неякісний грунт;
 • листя пожовтіли і зав'яли;
 • коріння приросло до внутрішньої поверхні горщика;
 • листя сильно перевищує за обсягом горщик.

Рекомендації для пересадки орхідеї

Плюси і мінуси

Під час прийняття рішення про переміщення квітки в новий горщик пам'ятають про ймовірність негативних наслідків. Вони настають, якщо пересадка квітучої орхідеї в домашніх умовах виконана не за правилами.

Після виконання процедури стрілки фаленопсису опадають, а бутони засихають. Рослини не цвітуть найближчої весни. У цей період кольори скорочуються. Фаленопсис ослаблений, настає зупинка зростання і розвитку.

Серед плюсів проведення процедури виділяють:


 • збереження ураженої рослини;
 • поліпшення харчування кореневої системи;
 • активний розвиток штамбу;
 • припинення поширення шкідників і хвороб.

Підготовка

Основне правило перед вдалою пересадкою орхідей під час цвітіння - вкоротити кольори на 2-3 см. Це допомагає перерозподілити поживні речовини від верхньої частини до коріння.

Коріння швидко розвивається, адаптується до нових умов. Випуск нового кольороносу відбувається раніше, ніж без обрізання старого.

Полив.

Пересадка проходить простіше, якщо квітку перед цим зволожити. Стовбур поливають.

Для проведення поливу беруть посуд за розміром більший, ніж горщик. Туди наливають теплу воду. Витримують квітку протягом 50 хв.

Виконана робота дозволяє звести завдану кореневій системі шкоду до мінімуму. Обов'язково проводять процедуру, якщо квітка розвивалася в ємності з глини або інших натуральних матеріалів. Глиняні вази розбивають, а пластикові склянки розрізають.

Пересадка проходить простіше, якщо квітку перед цим зволожити.

Огляд і обробка коренів

До кореневої системи ставляться дбайливо. Покрокове керівництво:


 • Коріння замочують. Їх заливають чистою водою температурою 36 ° С-38 ° С.
 • Витягують з ємності, ретельно промивають. Просушують у кімнаті протягом 7-8 годин.
 • Кореневище оглядають на наявність пошкоджень. Всі чорні і гнилі частини видаляють заточеним ножем або садовими ножицями.

Попередньо інструменти для обрізки стерилізують. Їх обробляють за допомогою стертого в порошок активованого або деревного вугілля. За відсутності речовини дезінфекцію проводять звичайним аптечним розчином діамантового зеленого або порошком кориці.

Підготовка ґрунту

Субстрат можна придбати готовим. Його обирають з урахуванням виду і віку рослини, яку хочуть пересадити.

Ґрунт, зроблений своїми руками в домашніх умовах, буде економічним і якісним. Обов'язково враховують життєво необхідні для рослини властивості: високу проникність повітря, середню затримку вологи.

Для нижнього шару використовують дренаж. Його кип'ятять, висушують. Керамзит не підходить: він вступає в хімічну реакцію з водою, виділяючи токсичні речовини.

Використовують великофракційну кору хвойних дерев, уламки битої цегли, дрібну щебеню.


Підготовка ґрунту для посадки

Пересадити орхідею слід в основний субстрат. Його готують з:

 • середніх за розміром частин соснової кори від висохлого дерева;
 • болотного мха (сфагнума);
 • лусочок шишок сосни.

Вибір горщика

Вазу для рослини беруть нову. Правильно вибирати прозору склянку, оскільки коріння має бачити денне світло. З матеріалів підійде пластик, скло.

Пересаджувати орхідею під час цвітіння рекомендують у витягнутий горщик.

Часто пересадити потрібно орхідею квітучу через розростання коріння. Довжину підбирають так, щоб відстань від коріння до дна вази була не більше 5-6 см. Відповідний діаметр порожній на 3-3,5 см ширший від попереднього горщика. Такі розміри допоможуть утримати кореневу систему від зайвого розростання.


За 10 хв до пересадки в інший горщик його обдають окропом, дезінфікують. Підійде темний розчин марганцівки. Ємність залишають для висихання.

Технологія пересадки

Почати пересаджувати квітучу орхідею рекомендують з укладання дренажу. Він не повинен займати більше ⅕ частини посудину. Зверху сиплють основний субстрат, заповнюючи вазу на ­.

Далі слід акуратно пересадити квітку без травмування кореневої системи. Ґрунт підсипають дрібними порціями.

За допомогою дерев'яної палички або пальців заповнюють порожнечу між корінням. Зверху насипають дрібні шматочки кори.

Після закінчення квітку переміщують на денне світло. Прямі сонячні промені не повинні потрапляти на неї.


Чи можна пересаджувати квітучу орхідею? Як пересадити квітучу орхідею?

Орхідея по праву вважається квіткою ніжності і спокуси. Адже вона дійсно прекрасна. Однак, як і будь-яка рослина, потребує спеціальних умов. У тому числі і у своєчасній пересадці. Але як бути початківцю кольороводу, якщо у рослини, яку йому подарували, з горщика вилазять коріння? Звичайно, перше що спадає на думку - пересадити його. Однак існує одне але. Чи можна пересаджувати квітучу орхідею? Чи не погубить такий процес рослина?

Чи пересаджують квітучу орхідею?

Для будь-якої рослини такий процес дуже важливий. Орхідея - не виняток. Без такої операції рослина зачахне, сповільнить своє зростання. Але чи можна пересаджувати квітучу орхідею?

Досвідчені фахівці не рекомендують це робити. Адже в такий період рослина всі свої сили спрямовує на прекрасне цвітіння і забезпечення потомства. Не слід його надміру навантажувати. Тому, задумуючись, чи можна пересаджувати квітучу орхідею, прислухайтеся до наступної поради. Якщо це не терміновий процес, то краще почекати. Як тільки рослина відцвіте, можна починати пересадку.

Але іноді бувають ситуації, коли професіонали радять відступити від цього правила. Якщо рослина потребує термінової пересадки, то зволікати не слід. У цьому випадку цілком допустима така операція навіть під час цвітіння.

Коли орхідея потребує пересадки?

Отже, існує ряд ситуацій, коли рослині просто необхідно позбутися від старого горщика і грунту. У цьому випадку питання «чи можна пересаджувати орхідею, коли вона цвіте», вирішується саме з собою. Такий процес просто необхідний.

Квітникарі наводять наступний перелік ситуацій, коли з пересадкою не зволікають:

 • орхідея захворіла або вражена кліщем;
 • коренева система дуже сильно розрослася, горщик для неї тісний;
 • неякісний спресований субстрат ускладнює розвиток культури;
 • перезволожений грунт призвів до загнивання коріння;
 • листочки рослини пожовки, сохнуть;
 • до глиняного горщика приросло коріння;
 • листяна маса значно перевищує обсяг вазона.

Особливої уваги вимагає ситуація, коли у рослини почала гнити коренева система. У цьому випадку орхідея потребує додаткових сил. Тому кольоронос необхідно зрізати, щоб рослина змогла вкоренитися. Але діяти слід дуже обережно.

Чи можна пересаджувати квітучу орхідею фаленопсис? Слід зауважити, що саме ця рослина найчастіше піддається подібній процедурі. Оскільки своїми прекрасними кольорами вона радує більшу частину року.

Процес пересадки

До такої операції необхідно поставитися максимально уважно. Оскільки для рослини це дуже серйозна процедура.

Розглянемо, як пересадити квітучу орхідею в домашніх умовах:

 1. Спочатку вкорачують всі квітоноси, сантиметри на 2-3. Це поліпшить процес укорінення і забезпечить зростання нових бічних паростків.
 2. Перед пересадкою орхідею рясно поливають. Потім горщик обстукують і витягують земляний ком. Керамічний вазон рекомендується обережно розбити. Коріння рослини має властивість присмоктуватися до поверхні. Якщо ви спостерігаєте таку ситуацію, не слід відривати їх від черепків. Це здатне погубити всю кореневу систему. Доведеться садити в новий вазон з прилиплими черепками.
 3. Коренева система обережно очищається від субстрату. На півгодини її опускають у теплу воду. Залишки колишнього ґрунту змивають під проточною водою.
 4. Обов'язково огляньте кореневу систему. Підгнилі або почорнілі ділянки необхідно акуратно обрізати простерилізованим ножем або ножицями. Якщо виникла підозра про наявність шкідників, то корінь ненадовго опускається в антимікробний розчин. Всі зрізані місця обробляються активованим вугіллям або деревним (витовшеним).
 5. Горщик перед посадкою обов'язково дезінфікують. Для цього його промивають розчином марганцю (темним), ретельно висушують.
 6. На дно вазона поміщають дренаж. Зверху опускають коріння. Поступово рослину засипають новим субстратом. Рекомендується зверху викласти шар кори. Збережені кольороноси слід підв'язати до опорної палички.

Основні правила

Замислюючись, як пересадити квітучу орхідею, важливо врахувати ще кілька рекомендацій фахівців:

 1. Після видалення старого субстрату з кореневої системи та промивання його рослину слід просушити. Така процедура відбувається за кімнатної температури протягом 6-7 годин. У цей час готується новий ґрунт.
 2. Дренаж слід прокип'ятити. Його також висушують. Найкраще використовувати дрібні шматочки битої цегли або гальку. Абсолютно не підходить керамзит. З "єднуючись з водою, він виділяє шкідливі хімічні речовини, які згубно позначаються на орхідеї.
 3. Можна акуратно розділити рослину, якщо одна сильно розрослася.
 4. Після пересадки орхідея потребує більш ретельного догляду.

Вибір правильного горщика

Щоб забезпечити рослині повноцінний розвиток, необхідно підібрати певний вазон.

Квітникарі рекомендують дотримуватися певних правил:

 1. У деяких різновидах орхідеї коренева система бере участь у фотосинтезі. Для них необхідно підбирати прозорий горщик.
 2. Обов'язково забезпечте нормальний відтік води. Горщик повинен містити достатню кількість отворів.
 3. Не слід пересаджувати рослину в надмірно простору ємність. У цьому випадку буде спостерігатися нарощування зеленої маси, а не цвітіння.
 4. Якщо орхідея пересаджується в керамічний посуд, то горщик зсередини повинен бути покритий глазур'ю. Це дозволить уникнути травмування коріння та їх прилипання.
 5. Не рекомендується використовувати скляну тару. У такій ємності коріння страждає від нестачі кисню.
 6. Ідеальним рішенням є застосування спеціального орхідейного горщика на невисокій ніжці. У такій ємності вільно циркулює повітря і забезпечений необхідний відтік води.

Рекомендований ґрунт

Тепер ви знаєте, що можна пересаджувати орхідею, коли вона цвіте. Але слід дотриматися всіх описаних вище рекомендацій. При цьому важливо приділити увагу і новому субстрату.

Ґрунт легко приготувати самостійно, якщо дотримуватися рекомендацій:

 1. Квітуча орхідея потребує субстрату з мха сфагнуму і соснової кори. До таких компонентів додається трохи торфу і деревного вугілля (товченого).
 2. Кору слід брати з міцного (ні в якому разі не трухлявого), тільки що спиляного дерева. Перед використанням компонент перебирають і кип'ятять протягом 20-30 хвилин. Після висушування всю кору розділяють на 2 частини. Одну, з яких, подрібнюють на дрібні шматочки (приблизно в 1 см). Другу частину ріжуть більш крупно (по 3-4 см).
 3. Мох необхідно замочити на добу в теплій воді.
 4. Ґрунт для рослин повинен бути повітряним і дуже легким.
 5. Подрібнене вугілля і торф додається в малій кількості. Вони призначені для підживлення ослабленої рослини.
 6. Готовий грунт необхідно години на 2 замочити в слабкому розчині, приготовленому з будь-якого добрива для орхідеї. Потім субстрат трохи підсушують.
 7. Після дренажу в горщик викладають крупно нарізані шматочки кори. Обережно встановлюють рослину. До середини горщика насипають готовий субстрат. Після цього повинен слідувати ще один дренажний шар. На нього висипають частину ґрунту. Зверху викладають великі шматочки кори.

Полив після пересадки

Не рекомендується відразу зволожувати ґрунт. Адже ґрунт, після замочування, містить достатню кількість вологи.

Пересаджену орхідею слід помістити у світлому, теплому місці. Обов'язково обезопасіть її від прямих променів сонця і протягів.

Рекомендується залишити рослину без поливу на 1-2 дні.

Ув'язнення

Отже, чи можна пересаджувати квітучу орхідею? Звичайно так. Але тільки в тому випадку, якщо вона дуже потребує цього. Не забувайте, що орхідея - витончена і дуже ніжна рослина, якій необхідно забезпечити дбайливе ставлення і постійну турботу. Пересадка в період цвітіння - це найсильніший стрес для неї. Тому дотримуйтеся всіх правил, і ви збережете орхідею здорової і повної сил.

Як правильно пересадити орхідею Фаленопсис

Орхідеї фаленопсиси в домашніх умовах ростуть у спеціальних пухких субстратах, позбавлених поживних речовин. Тому в процесі життєдіяльності цих рослин не відбувається виснаження ґрунту. Але це не означає, що фаленопсиси можна не пересаджувати. Пересадка орхідеї Фаленопсис проводиться з ряду причин і є необхідною складовою догляду за цією рослиною.

Коли можна пересаджувати орхідею Фаленопсис

Пересадка фаленопсису необхідна за таких умов:

 • Субстрат стежиться і перестає пропускати повітря до коріння рослини;
 • Орхідея настільки розрослася, що її коріння не поміщаються в горщику і виходять назовні через дренажні отвори;
 • Захворювання кореневої системи рослини.

Частота пересадки залежить від використовуваного субстрату. Чим швидше він стежиться, преет і втрачає рихлість, тим частіше проводиться пересадка. Ця процедура проводиться у весняний період після закінчення цвітіння.

Чи можна пересадити квітучу орхідею Фаленопсис? Не рекомендується пересаджувати кольорову орхідею. Пересадка, навіть найобережніша - стрес для рослини. Після цього орхідея може висушити нерозкриті бутони і скинути квітки.

Пересадка купленої орхідеї в новий грунт

Знову куплену орхідею бажано пересадити в новий грунт. Дуже часто ці квіти продаються в субстраті, який не може бути використаний для подальшого росту і цвітіння. Не рекомендується пересаджувати орхідею відразу ж після покупки.

Зазвичай у торговельній мережі продають уже квітучі екземпляри. Пересадка - втручання в кореневу систему рослини, під час цвітіння це може призвести до опадання квіток і висушування бутонів.

Якщо куплено неквітучий фаленопсис, пересаджують його також не відразу, а через 3-4 тижні або більше. Рослина повинна адаптуватися до нових умов, які будуть відмінні від умов вмісту фаленопсису в оранжереї. Зазвичай такі квіти пересаджують навесні. Про те, як доглядати за фаленопсисом після покупки, ви можете прочитати в цій статті.

Що потрібно враховувати при виборі горщика

Пересаджувати фаленопсис необхідно в спеціальний горщик для орхідей. При його виборі при пересадці фаленопсису, потрібно враховувати:

 • Матеріал виготовлення. Орхідеї потрібен прозорий горщик. Її коріння беруть участь у процесі фотосинтезу, тому мають характерний зеленуватий відтінок. Можна придбати бюджетні горщики різних розмірів з прозорого пластику. Також продаються дорогі горщики для орхідей з натурального скла;
 • Величину. За величиною горщик повинен бути таким, щоб у нього поміщалася коренева система. На поверхні можуть залишатися тільки 1-2 найбільш верхніх повітряних коренів. Решта коріння повинні бути занурені в субстрат;
 • Конструкцію. Конструкція горщиків для орхідей може бути найрізноманітнішою. Є подвійні горщики разом з кашпо і звичайні одинарні вазони без піддонів. Головне в їх конструкції - дренажні отвори. Їх має бути кілька в нижній частині. Хороша конструкція має отвори з боків вазона для доступу повітря до коріння рослини.

Який субстрат необхідний для рослини

Пересадка орхідеї проводиться в грунт певного складу. Ґрунт або субстрат для орхідеї фаленопсис не повинен складатися з ґрунту навіть частково. Також бажано, щоб у ньому не було торфу. Основа суміші для орхідей - суха соснова кора.

Цей матеріал займає більше половини у складі субстрату. Соснова кора не повинна бути занадто дрібною. Бажано, щоб її шматочки були кубічної форми. Ще до складу ґрунту для орхідей можуть входити:

 • Сухий мох сфагнум;
 • Подрібнене коріння папороті;
 • Шматочки деревного вугілля;
 • Шматочки пінопласту;
 • Сухі соснові голки.

Ці інгредієнти беруться порівну і в обсязі 1/5 від соснової кори, що входить в цей субстрат. Скласти ґрунт для орхідеї своїми руками дуже складно і довго. Простіше купити готовий субстрат у квітковому магазині. При купівлі потрібно звертати увагу на склад ґрунту.

Покрокова пересадка орхідеї Фаленопсис в домашніх умовах

Пересадка фаленопсису - відповідальна процедура. Орхідея має довге і крихке коріння, яке легко пошкодити. Після цього рослина довго хворіє і навіть може загинути. Тому проводити пересадку потрібно дуже обережно і з дотриманням всіх необхідних правил. Ретельне виконання кожного кроку процедури - необхідність, щоб пересадка дозволила рослині розвиватися далі, а не нашкодила їй.

Витягуємо рослини з горщика

Перший етап пересадки - витяг рослини з горщика. Це роблять дуже акуратно, тому що коріння орхідеї дуже товсті і крихкі, легко ламаються. Щоб пересадка пройшла успішно, коріння рослини має постраждати якомога менше.

Щоб коренева система стала більш гнучкою, орхідею замочують у воді на півгодини, як при поливі. Після цього весь вміст горщика витрушують на заздалегідь підготовлене місце. Іноді рослину при пересадці складно дістати з горщика, не пошкодивши кореневу систему.

Витягуємо рослину з горщика

Коріння може зміцно прирости до стінок горщика, якщо квітковий горщик має шорстку внутрішню поверхню. Тому рекомендується висаджувати орхідеї в пластикові гладкі горщики. Часто розрослі корені виходять через дренажні отвори, так що їх неможливо витягнути, не пошкодивши.

Якщо фаленопсис росте в транспортувальному горщику, його краще розрізати і вийняти коріння. Але якщо горщик розрізати неможливо, пророслі корені потрібно вкоротити, а зрізи засипати активованим вугіллям.

Промиваємо кореневу систему

Після звільнення кореневої системи фаленопсису від старого субстрату, на корені залишається ще багато дрібної фракції старого ґрунту. Це ускладнює огляд і подальшу обробку коренів орхідеї. Багато фахівців рекомендують перед пересадкою фаленопсису промити кореневу систему.

Коріння слід замочити у воді на 25-30 хв, а потім дуже обережно змити залишки старого ґрунту. Дуже часто навіть після промивання на коріннях рослини залишаються шматочки кори, які міцно до них приросли. Відривати їх не слід. Це може призвести до травм кореневої системи.

Промиваємо кореневу систему

Оглядаємо та обробляємо коріння

Перед висадкою потрібно видалити з коріння весь старий субстрат, а коріння ретельно оглянути. Видаляють усі гнилі, сухі та порожні корені. Це роблять гострим ножем, зрізи присипають товченим активованим вугіллям.

Гнилі та сухі корені видаляють до здорової тканини. Найстаріші і порожні всередині коріння також слід обрізати гострим ножем. Не слід знімати з них верхній шар, як це рекомендують деякі квітникарі і залишати внутрішню частину. Такий корінь вже не функціонуватиме, а лише згниє.

Якщо на корінні є потемнення або фіолетові плями, можливо, що це початок грибкового захворювання. У цьому випадку коріння для профілактики слід обробити розчином фунгіциду.

Обробляємо коріння

Вилучаємо старі і опале листя

На старих рослинах у нижній частині стовбура віз "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND