Квітка Плант мікс: правильний хід у домашніх умовах

View the full image


Плант мікс

Плант мікс - що це?

Особливості догляду за кольорами Плант мікс

Як правильно пересадити квіти

Можливі проблеми при вирощуванні

Плант мікс є новинкою в квітковому бізнесі. Знаючи деякі секрети флористики і квітництва, кожен може обзавестися унікальним екземпляром флори, який дозволить прикрасити і оживити будь-який інтер'єр. Але, як і будь-яка жива істота, він потребує турботи і догляду.


За недосвідченістю, продавці в квіткових магазинах можуть приклеїти назву «Плант мікс» на будь-яку маленьку або незнайому рослину. Але це в корені невірно, тому що Плант мікс у перекладі з англійської означає «Суміш рослин». Тобто окремо взятий примірник не може носити таку назву, за винятком представників, які поєднують в собі ознаки різних сортів роду. Але в цьому випадку вони носять ім'я роду з доповненням «мікс». Наприклад, Драцена мікс або Антуріум мікс.

Плант мікс - що це?

Плант мікс являє собою мініатюрний сад декількох молоденьких рослин однакових розмірів, посаджених в окремі однакові горщики. Всі екземпляри зібрані на одному декоративному піддоні або в коробці і являють собою унікальну строкату композицію.

Часто можна зустріти такі, композиції, висаджені в одну ємність. Це може бути акваріум, тераріум, декоративні мушлі або печери. Для створення таких композицій підбирають кілька сортів рослин одного виду. Їх листя може бути пофарбоване в різні кольори, мати строкаті химерні візерунки, вони можуть зацвітати різними відтінками або в різний час. Найбільш поширені такі композиції, складені з кактусів, фікусів і суккулентів, які не відрізняються швидкими темпами зростання.

Для складання Плант мікс можуть підбиратися рослини зі схожими умовами утримання і зовнішнього вигляду.

Один такий набір може бути включено до 25 представників кімнатних кольорів. Зазвичай всі вони нетребувальні в догляді, потребують помірного поливу і добре пристосовані для життя в квартирних умовах.

Багато квітів у Плант мікс мають не тільки ефектний зовнішній вигляд, але несуть користь людині. Дифенбахії, спатифіллуми, плющі, пальмові та папоротникові виділяють у навколишнє середовище речовини, які здатні очищати повітря від випарів побутової хімії, тютюнового диму та інших шкідливих речовин, що позитивно впливає на здоров'я домочадців. Також вони здатні зволожувати занадто сухе повітря. Драцени, фікуси, кактуси і суккуленти добре протистоять випромінюванню від експлуатації офісної техніки і комп'ютерів.


В основному, Плант мікс, що складається з різних рослин воліє помірний полив і періодичні обприскування в спекотну пору року. Розміщувати їх слід у добре освітлених кімнатах, не допускаючи впливу прямого сонячного світла. Навесні та влітку рослинам слід забезпечити температуру в межах 20-23 градусів. А восени і взимку - не нижче 15 градусів. Також в зимовий час слід скоротити поливи і внесення добрив, тому що більшість рослин вступають в період спокою.

Особливості догляду за кольорами Плант мікс

Оскільки існує велика різноманітність кімнатних кольорів, об'єднаних в Плант мікс, неможливо дати конкретних порад по догляду за ними. Але флористи і досвідчені квітникарі радять дотримуватися стандартних правил агротехніки.

 • Полив в літній час. Практично всі квіти люблять помірний полив і їх краще недолити, ніж перелити. Оптимальне - проводити зрошення при підсиханні верхнього шару ґрунту. Якщо встановлено, що композиція складена з вологих рослин, то додатково проводять регулярні обприскування, що допомагає не тільки підтримувати рівень вологості, а й звільняти листочки від забруднень. Для поливу і обприскувань потрібно використовувати чисту відстійну воду кімнатної температури. Періодичність поливів залежатиме від родової приналежності рослин Плант мікс.
 • Полив в зимовий час. Взимку поливи скорочують, тому що квіти вступають в період спокою і відновлюють сили для весняного набору зеленої маси або цвітіння. А також температура зимового утримання набагато нижча, ніж влітку, тому волога випаровується довше, а значить, зрошувати ґрунт слід менш інтенсивно.
 • Грунт. Оскільки Плант мікси складають з рослин зі схожими вимогами або з різних сортів одного роду, то підібрати відповідну ґрунтовну суміш не складе труднощів. Тільки потрібно розібратися, який склад землі потрібні конкретному набору квітів.
 • Внесення добрив. Підгодовувати рослини прийнято в період активного зростання і розвитку - навесні і влітку двічі на місяць. Можна застосовувати комплексні мінеральні добрива для декоративно-листяних або квітучих кімнатних кольорів. Також допустимо чергування мінеральних і органічних сумішей.

Всі відступи від загальної схеми відходу будуть завісити від того, до якого роду або виду належить композиція.

Як правильно пересадити квіти

Плант мікс прийнято складати з молодих повільноростучих квітів. Не слід пересаджувати рослини відразу після покупки - потрібно, щоб вони звикли до нових умов утримання. Ємності для кольорів потрібно брати однакового розміру та поєднаної колірної гами, щоб не порушити композицію і зберегти декоративність набору.

Хід роботи стандартний:

 1. у кожен горщик потрібно укласти шар дренажу, який складається з щебеню, гальки, осколків кераміки або керамзиту
 2. на дренажний шар вкладається поживний ґрунт, враховуючи розміри коріння
 3. в ґрунті обережно розміщують рослину, розправляючи її корінці, і досипають відсутній грунт
 4. заключний етап - це рясний полив

Композиції Плант мікс почали поширення з Європи і там їх не прийнято пересаджувати. Але відомо, що куплені рослини без пересадки довго не живуть. Тому все слід витратити мінімум зусиль, щоб надовго зберегти декоративної композиції.

Можливі проблеми при вирощуванні

Найпоширенішими проблемами при культивуванні наборів Плант мікс - це ураження хворобами і шкідниками. Хвороби розвиваються через недотримання прийомів агротехніки і можуть бути грибковими або вірусними. Небезпека захворювань полягає в тому, що якщо заразилася одна рослина, то незабаром захворіє і весь міні-садок. Тому слід уважно ставитися до відходу і в усьому дотримуватися норми.


Найпоширенішою хворобою є чорна гниль, яка розвивається при надлишковому поливі і вражає спочатку коріння рослин, а потім і наземну його частину.

Щоб врятувати квіти - їх потрібно пересадити з повною заміною ґрунту, обробивши в коріння марганцевим розчином. Саме рослин потрібно обробити фунгіцидами і зменшити полив.

На рослини можуть напасти різні шкідники, все залежить від видів рослин у наборі. Наприклад, часто нападають тлі, але якщо композиція складається з хвойників або пальм, то цей паразит обійде їх стороною. Найбільш часто можна зустріти:

 • Тлі - дрібних нерухомих комах, які обволікають листя і стебли липкою павутинкою і харчуються соком рослин.
 • Щитівок - маленьких крилатих комах.
 • Тріпсів.
 • Павутинних кліщиків, діяльність яких призводить до скручування і засихання листя. Відрізняються стрімкістю поширення. Паразитів потрібно видаляти вручну, за допомогою ватного диска, просякнутого спиртом.

При виявленні ознак зараження, квіти слід ізолювати від інших, тому що цей паразит дуже швидко розмножується. При незначному зараженні видаляють всі пошкоджені частини рослини і проводять обробку інсектицидами. Як профілактику, всі інші рослини потрібно обприскати мильним розчином.

Плант мікс з рослин з гладким і щільним листям, з суккулентів і кактусів найбільш стійкі до захворювань і шкідників, тому не доставлять ніяких проблем.


У перший час Плант мікси створювалися для прикрашання офісів і кабінетів. Вони мали невеликі розміри і з легкістю розміщувалися на куточку столу або на підвіконні. Але композиції полюбилися квітникарям і все частіше стали з'являтися в будинках і квартирах. Вони підкуповують простотою догляду і ефектним зовнішнім виглядом, тому користуються хорошою популярністю. Також існують набори для вуличного змісту, якими можна прикрасити дворики або відкриті веранди. А їх мобільність дозволяє легко забезпечити зимівлю в теплому приміщенні.

Більше інформації можна дізнатися з відео:

Особливості догляду за квіткою плант мікс

Як квітникарі-аматори, так і поки ще новачки без особливих проблем зможуть виростити в домашніх умовах квітку плант мікс (у перекладі з англійської - «суміш рослин»). Цей вид порівняно недавно з'явився на квіткових ринках, але, незважаючи на це, зумів зацікавити багатьох любителів квітів.

Розглянута новинка в першу чергу є живим організмом, що потребує постійного догляду і турботи. Знаючи, як правильно доглядати за квіткою плант мікс і беручи до уваги рекомендації фахівців, всі квітникарі без винятку зможуть виростити в домашніх умовах чудовий екземпляр, який стане окрасою будь-якого інтер'єру.

Правила відходу

Розглянемо нескладні рекомендації, надані фахівцями, які допоможуть виростити здорового і красивого зеленого вихованця:


1. Дотримуватися правил поливу і підтримувати оптимальну вологість, звичайно, важливо для зелених друзів. Але дати спільні поради з цих питань щодо квітки плант мікс, не так вже й просто. Справа в тому, що розглянута кімнатна рослина являє собою не єдиний екземпляр представника флори, а відразу ж декількох. Про це говорить сама назва. Але знаючи, що зазвичай ця новинка містить в собі прості у догляді рослини, фахівці рекомендують не надто перестаратися з поливом. Справа в тому, що надлишкова волога вважається більш згубною для таких незвичайних зелених вихованців. В ідеалі поливати насадження тільки після того, як верхній шар ґрунту повністю підсохнет.2
. Не менш важливо дотримуватися правил поливу, беручи до уваги сезон. Оскільки в літній період практично всі представники флори більш вимогливі до вологи, а взимку при настанні періоду спокою поливу рослини майже взагалі не потребують. Воду використовувати потрібно тільки відстійну і кімнатної температури. У літню спеку не буде зайвим обприскати з пульверизатора, особливо вологолюбні сорта.
3. Важливо подбати про правильно підібране місце для квітки, щоб прямі сонячні промені не змогли пошкодити ніжним листочкам. В ідеалі поставити рослину на підвіконня, що виходить на захід або схід. Температурний режим також важливий для нормального зростання і розвитку кімнатних рослин. Оптимальною літньою температурою прийнято вважати + 20... + 23 градуси, в зимовий період температура не повинна опускатися нижче + 16 градусів.4
. Ґрунт для пересадок і підживлення слід вводити з початку весни і до кінця літа 2 рази на місяць. При цьому потрібно вибирати з урахуванням тих сортів, з яких складаються квіткова композиція. Найкраще звернутися з цим питанням до продавця-консультанта, який працює в магазині. Підгодівлі вносяться в грунт як органічних, так і мінеральних видів. У зимовий період зелений вихованець взагалі не потребує удобреніях.5
. Щодня потрібно стежити за здоров'ям вашого садочка на підвіконні, щоб своєчасно допомогти рослинам впоратися зі шкідниками. Найчастіше кімнатні квіти пошкоджує тля, щитівка, павутинний кліщ і чорна гниль. Заходи боротьби зі шкідниками залежать від того, який паразит почав досаджувати квітку. Наприклад, якщо на рослині буде помічена щитівка, потрібно використовувати інсектицид для ретельного обприскування листя, стовбура і навіть ґрунту. Якщо ж насадження пошкодить чорна гниль, для обробки використовується фунгіцид, полив відразу зменшується і рослина пересідає в інший грунт.

Перед обробкою інсектицидами квіти потрібно винести на свіже повітря і надіти на руки спеціальні захисні рукавички. Якщо обробку потрібно провести взимку, слід процедуру виконувати в добре провітрюваному приміщенні.

Поетапна пересадка

Для складання міксів найчастіше використовують представників флори, яким притаманний повільний ріст. Після придбання зеленої композиції не слід відразу пересаджувати їх у новий квітковий горщик. Важливо дати рослинам звикнути до нових умов зростання.

Ґрунтовну суміш потрібно підібрати з урахуванням тих сортів, з яких складається композиція. Наприклад, якщо для складання мікса використовувалися суккулентні сорти, то грунт необхідно купити саме для суккулентних рослин.

Пересадка проводиться в наступній послідовності:


 • дренажний шар, наприклад, з щебеню, насипається на дно,
  • поверх дренажу насипається підходяща ґрунтова суміш,
  • рослини акуратно переміщують в нову ємність, намагайтеся не пошкодити кореневу систему.

Верхній шар злегка трамбують руками і рясно поливають відстійною водою.

Варто зазначити, на своїй батьківщині, в європейських країнах, придбаний плант мікс не прийнято пересаджувати. Однак досвідчені квітникарі прекрасно обізнані, що якщо рослину своєчасно не пересадити, то радувати погляд вона зможе мізерно короткий період часу.

Побачивши в продажу окремий екземпляр представника флори, на горщику якого є напис «Плант мікс», потрібно розуміти, що напис не є назвою рослини, а просто продавці вирішили продати єдиний екземпляр з композиції.

Плант Мікс: список рослин, що входять в набір, і їх опис

Щороку ринок кольорів поповнюється новими рослинами. Одна з таких рослин - комплект Плант Мікс. Цей унікальний набір додасть інтер'єру особливу свіжість і зробить його ще красивішим. Правильно доглядаючи і дбаючи про ці рослини, можна отримати в свою колірну колекцію чудовий екземпляр.

Опис комплекту

Плант Мікс - це скомбінований набір рослин, який створює живописну композицію. Квіти для композиції підбирають таким чином, щоб вони були схожі зовні і потребували однакового догляду.

Щоб поліпшити декоративні властивості всього набору, їх висаджують в однакові горщики. Діаметр горщиків маленький, не більше 10 см. Їх встановлюють в красиво оформлену коробку або піддон.

Найбільший мікс з квітів складається з 25 горщиків. Така композиція схожа на мініатюрний садок. Схожі композиції:

 • Фіттонія Мікс. Фіттонія складається з 10 видів і належить сімейству акантових. Кожен вигляд має свій колір листя. Він буває зелених або червоних і бузкових відтінків. Навіть існує сорт з білими листочками. Для створення Мікса з Фіттоній в один квітковий горщик висаджують відразу 6 видів рослини.
 • Пальма драцена мікс. Часто в квіткових магазинах зустрічаються композиції під назвою драцена мікс. Не варто цю культуру плутати з пальмою. Воно ніяке відношення до неї не має. У композицію входять деякі види декоративних драцен.

Кожна планта відрізняється не тільки зовнішніми даними, а й приносить користь для людини. Наприклад, поглинути випромінювання від комп'ютерної техніки під силу кактусам, фікусам, суккулентам і драценам. А очистити повітря від шкідливих речовин і наситити його киснем здатні плющі, дифенбахії і спатифіллуми.

Іноді можна побачити назву Плантен Мікс 8/25. Цифри означають: 25 - діаметр горщика, 8 - ріст квітки.

Вимоги для догляду

При складанні мікса підбираються такі квіти, які зможуть розвиватися в однаковому температурному діапазоні. У літній період при температурі від + 18 до + 23 градусів, а в зимовий - від + 15 градусів. Встановлюють плант-рослини в добре освітлених місцях, але без попадання на них прямих сонячних променів. А також вимоги по догляду включають в себе підживлення і полив:

 • Ґрунт і добриво. Підібрати ґрунт і добриво для рослин не складе труднощів, оскільки в набір входять квіти одного виду. Як підживлення використовують органічні та мінеральні речовини. Добриво вносять навесні і влітку, 2 рази на місяць.
 • Літній полив. Кожна квітка з набору може потребувати різної кількості води. Тому полив проводять після висихання верхнього шару землі. Воду використовують чисту відстійну. Потрібно пам'ятати, що надлишок вологи згубний для будь-яких рослин, тому все повинно бути в міру. Квіти додатково зволожують з пульверизатора. Це очистить їх від пилу, а вологолюбні екземпляри, що входять в набір, отримають додаткову воду.
 • Зимовий полив. У зимовий час настає період спокою, тому полив скорочують удвічі. У цей час рослини набираються сил, а навесні починають активно рости і цвісти. До того ж взимку волога випаровується набагато повільніше, ніж влітку.

Якщо один з примірників захворіє або на нього нападуть шкідники, сусідні квіти можуть відразу ж заразитися. Чорну гниль, трипси і щитівку легко знищити інсектицидами. Приміщення, в якому обробляють квітку має добре провітрюватися. Для безпеки процедуру проводять у рукавичках. При нападі тлі заразяться всі рослини крім карликових пальм. Ці сорти рослин комахи не люблять. Заразилися екземпляри обприскують мильним розчином - в 1 літрі води розчиняють 10 грам дьогтярного або господарського мила. Найбільш стійкі до захворювань - це рослини з гладким і твердим листям.

Пересадка і розмноження

В основі всіх міксів використовуються молоді рослини. Зазвичай вони дуже повільно ростуть. Після покупки їх слід пересадити, інакше вони довго не проживуть. Хоча в Європі, звідки і прийшли Плантс Мікси, квіти не пересаджують.

Перед посадкою визначають вид рослин, що входить до складу мікса. Квіти повинні деякий час постояти і акліматизуватися в новому місці. Процес пересадки:

 • Щоб декоративний вигляд композиції залишився незмінним, всі горщики повинні відповідати розміру і бути однаковими.
 • Грунт підбирають залежно від виду рослин, що знаходяться в наборі. Достатньо дізнатися, який ґрунтовний склад потрібен для однієї квітки. Іншим примірникам він також підійде.
 • Першим шаром у вазоні роблять дренаж. На дно горщика укладають керамзит або щебінь. Краще використовувати щебінь, оскільки він не робить грунт кислим.
 • Другим шаром засипають ґрунт.
 • Квітку встановлюють у горщик, підсипають землю, потім поливають.

Рослини з Плант Мікса розмножують черенкуванням. За допомогою гострого ножа втечу відрізають трохи нижче вузла і формують череня. Його довжина повинна бути від 7 до 15 см. З нижньої частини втечі видаляють всі листя і занурюють його в розчин фітогормону на 3-5 секунд. Черенок відразу ж вкорениться, як тільки потрапить в грунт. Плівкою його не накривають.

Склад набору та терміни кольору

У більшості випадків композицію складають із суккулентів або рослин, які не цвітуть. Вони невибагливі, і за ними легше доглядати. У дикій природі ці рослини цвітуть часто, а в домашніх умовах - рідко. Терміни кольору деяких кольорів з набору:

 • Агава! Побачити цвітіння агави можна тільки в дикій природі. Вона має негарні дрібні квіточки, зібрані в суцвіття. Їх довжина становить 1 - 2 метри. Цвітіння настає через 10 − 30 років. Рослина відразу ж гине "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND