Огляд Lightzone: безкоштовне програмне забезпечення Darkroom для Windows, Mac і Linux

Lightzone Введення

Lightzone - це безкоштовний RAW- конвертер, аналогічний Adobe Lightroom, але з деякими відмінностями. Як і в Lightroom, Lightzone дозволяє вносити незруйнівні зміни у ваші фотографії, щоб ви завжди могли повернутися до вихідного файлу зображення в будь-який час.


Вперше Lightzone була запущена в 2005 році як комерційне програмне забезпечення, хоча компанія, що займається цим додатком, припинила розробку програмного забезпечення в 2011 році. У 2013 році програмне забезпечення було випущено за ліцензією BSD з відкритим вихідним кодом, хоча ця остання версія по суті є останньою доступною версією. у 2011 році, хоча з оновленими профілями RAW для підтримки багатьох цифрових камер, які були випущені відтоді.

Тим не менш, незважаючи на дворічну перерву в розробці, Lightzone як і раніше пропонує дуже потужний набір функцій для фотографів, які шукають альтернативний інструмент Lightroom для конвертації своїх файлів RAW. Доступні завантаження для Windows, OS X і Linux, хоча я тільки що подивився версію для Windows, використовуючи досить середній ноутбук.

На наступних декількох сторінках я більш детально розгляну цей цікавий додаток і поділюся деякими думками, які допоможуть вам вирішити, чи варто розглядати Lightzone як частину вашого набору інструментів для обробки фотографій.

Інтерфейс користувача Lightzone

Lightzone має чистий і стильний інтерфейс користувача з темно-сірою темою, яка стала популярною в більшості додатків для редагування зображень. Перше, що я помітив, встановивши його на ноутбук з Windows 7 іспанською мовою, це те, що в даний час немає можливості змінити мову інтерфейсу, що означає, що мітки відображаються іспанською та англійською мовами. Очевидно, що це не буде проблемою для більшості користувачів, і команда розробників знає про це, але врахуйте, що в результаті мої скріншоти можуть виглядати трохи інакше.

Інтерфейс користувача поділено на два окремі розділи: Вікно «Огляд» для навігації файлами та вікно «Редагування» для роботи з певними зображеннями. Таке розташування дуже інтуїтивно зрозуміло і буде знайоме користувачам декількох схожих програм.

Одна потенційна невелика проблема - це розмір шрифту, який використовується для позначення кнопок і тек, оскільки він трохи замалий. Хоча це працює з естетичної точки зору, деяким користувачам може здатися трохи складним для читання. Це може також ускладнюватися деякими аспектами інтерфейсу, які представляють текст світло-сірим на тлі від середнього до темно-сірого, що може призвести до деяких проблем зі зручністю використання через низьку контрастність. Використання відтінку оранжевого як основного кольору досить легко для очей і додає до загального вигляду.


Вікно перегляду Lightzone

У вікні «Огляд» Lightzone програма відкривається при першому запуску, а вікно розбивається на три стовпчики з можливістю згорнути обидва бічні стовпчики, якщо це необхідно. Лівий стовпчик - це файловий менеджер, який дозволяє швидко і легко пересуватися по жорсткому диску і мережевим дискам.

Праворуч знаходиться стовпчик Інформація, який відображає деяку основну інформацію про файл і дані EXIF. Ви також можете редагувати частину цієї інформації, наприклад, дати оцінку зображенню або додати заголовок або інформацію про авторські права.

Основна центральна частина вікна розділена по горизонталі, а верхня частина пропонує попередній перегляд вибраного зображення або зображень. Над цим розділом є додатковий рядок меню, який включає параметр Стилі. Стилі представляють собою набір інструментів для швидкого виправлення одним клацанням, які також доступні в головному вікні «Правка» і дозволяють вносити ряд простих поліпшень у ваші фотографії. Виконавши ці стилі доступними у вікні огляду, ви можете вибрати декілька файлів і застосувати стиль до всіх з них одночасно.

Під розділом попереднього перегляду знаходиться навігатор, який відображає файли зображень, що містяться в поточній вибраній теці. У цьому розділі ви також можете додати оцінку своїм зображенням, але однією з функцій, яка, мабуть, відсутня, є можливість позначити ваші файли. Якщо у вашій системі є велика кількість файлів фотографій, теги можуть стати дуже потужним інструментом для керування ними та швидкого пошуку файлів у майбутньому. Камери також все частіше використовують для збереження координат GPS, але знову ж таки, схоже, немає можливості отримати доступ до таких даних або додати інформацію до зображень вручну.

Це означає, що хоча вікно «Огляд» спрощує навігацію за вашими файлами, воно надає лише досить прості інструменти управління бібліотекою фотографій.

Вікно редагування Lightzone

Вікно редагування - це те, де Lightzone дійсно світить, і воно також розбивається на три стовпчики. Лівий стовпчик є спільним для стилів та історії, а правий - для інструментів, а робоче зображення відображається в центрі.

Я вже згадував стилі у вікні огляду, але тут вони більш чітко представлені у вигляді списку зі згортаються розділами. Ви можете натиснути на один стиль або застосувати декілька стилів, комбінуючи їх разом, щоб сформувати нові ефекти. Кожного разу, коли ви застосовуєте стиль, він додається до розділу «Шари» стовпчика «Інструменти», і ви можете додатково налаштовувати силу стилю, використовуючи доступні параметри або зменшуючи непрозорість шару. Ви також можете зберегти власні стилі, щоб легко повторити ваші улюблені ефекти в майбутньому або застосувати до пакету зображень у вікні «Огляд».


Вкладка «Історія» відкриває простий список змін, які були внесені до файлу з часу його останнього відкриття, і ви можете легко пролистати цей список, щоб порівняти зображення в різних точках процесу редагування. Це може бути зручно, але те, як різні зміни і параметри, які ви вносите, об'єднані в шари, означає, що часто легше вимикати і включати шари для порівняння ваших змін.

Як вже згадувалося, шари розташовуються в правому стовпчику, хоча через те, що вони не представлені аналогічно шарам Photoshop або GIMP, легко упустити з уваги той факт, що ефекти застосовуються у вигляді шарів, дуже схоже на Adjustment Шари у фотошопі. Ви також можете налаштувати непрозорість шарів і змінити режими накладання, що відкриває широкі можливості для комбінування різних ефектів.

Якщо ви раніше працювали з RAW-конвертером або графічним редактором, то вам дуже легко освоїти основи Lightzone. Всі стандартні інструменти, які ви очікуєте знайти, вже в продажу, хоча для картографування зон може знадобитися трохи звикнути. Це схоже на інструмент кривих, але він представлений по-різному у вигляді вертикально градуйованої серії тонів від білого до чорного. Попередній перегляд зон у верхній частині стовпчика розбиває зображення на зони, що відповідають цим відтінкам сірого. Ви можете використовувати Zone Mapper для розтягування або стиснення окремих тональних діапазонів, і ви побачите зміни, відображені як у попередньому перегляді Zones, так і в робочому зображенні. Спочатку інтерфейс виглядає трохи дивно, але я розумію, що це може бути більш інтуїтивно зрозумілим способом налаштування тональності ваших фотографій.

За замовчуванням ваші коригування застосовуються до вашого зображення глобально, але є також інструмент «Регіони», який дозволяє вам ізолювати області вашого зображення і застосовувати коригування тільки до них. Ви можете малювати області у вигляді багатокутників, сплайнів або кривих Безьє, і до кожного з них автоматично буде застосовано деяке розтушовування до їх країв, яке ви можете налаштувати при необхідності. Контури не так прості в управлінні, звичайно, порівняно з інструментами пера у Photoshop і GIMP, але їх має бути достатньо для більшості випадків, і в поєднанні з інструментом клонування це може бути досить гнучким, щоб зберегти відкриття файлу у вашому улюблений редактор зображень.

Lightzone Висновок

Загалом, Lightzone - досить вражаючий пакет, який може запропонувати своїм користувачам велику потужність при перетворенні зображень RAW.


Відсутність документації та файлів довідки - це проблема, яка часто зачіпає проекти з відкритим вихідним кодом, але, можливо, через її комерційні корені у Lightzone є досить повні і докладні файли довідки. Це додатково доповнюється форумом користувачів на

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND