Білі хризантеми: фото, значення та символіка

Яку квітку можна назвати символом довголіття, мудрості та міцного здоров "я? Звичайно ж, красуню хризантему, нерідко іменовану царицею осені. З грецької можна перекласти chrysos як «золото», а anthemis як «квітка». Таку назву хризантеми отримали не випадково, адже їхні перші суцвіття були саме жовто-золотистого кольору. Існує і ще одна думка: кажуть, ніби таку назву квітка отримала через те, що з'явилася в Японії - країні висхідного сонця. Сьогодні пропонуємо поговорити про білі хризантеми. Ми розповімо про те, що вони означають мовою кольорів, до чого сняться, що символізують в різних куточках планети.


Трохи про хризантеми

На сьогоднішній день налічується понад 10 тисяч різноманітних сортів хризантем. Вчені не можуть достовірно сказати, коли саме люди стали розводити ці квіти. Варто зазначити, що зображення хризантем археологи нерідко знаходять на осколках мармурових і гончарних виробів, у переплетенні східних орнаментів на тонкому фарфорі, на стародавніх монетах і на візерунках, нанесених на стародавні споруди.


Поява хризантем

Батьківщиною хризантеми прийнято вважати Японію. У цій країні ця квітка носить назву «кіку», що можна перекласти як «сонце». Ще минулого століття зображення хризантеми було священним, а право носити ковдри, прикрашені зображеннями цих чудових бутонів, мали тільки члени імператорського дому. Прості люди, які наважилися прикрасити свої одягу хризантемами, каралися смертю. Сьогодні в Японії вищий державний орден називається орденом Хризантеми, саме вона прикрашає державні прапори, поштові марки і монети. На територію Європи хризантеми потрапили лише в XVII столітті. З Японії до Англії завіз їх голландець Рееде. Однак у французів з цього приводу інша думка: вони переконані, що хризантеми вперше з'явилися не в Англії, а в Марселі, сталося це в 1789 році. Доставив квіти відомий французький мандрівник П'єр Бланкшир. Однак ці рослини більше були схожі на ромашки, а тому не справили належного враження. Лише в XIX столітті досліди французького садівника дозволили отримати незвичайні різновиди, якими зацікавилася публіка. Виведені сорти почали вирощувати в садах практично всієї Європи. Вони чудово переносили посуху, спеку і навіть англійські тумани, вкравши сади до самих заморозків.

Легенди про хризантеми

Говорячи про білі хризантеми, не можна не сказати про легенди, які пов'язані з цією чудовою квіткою. Одна з них говорить: одного разу злий дракон вирішив викрасти сонце, але, визначившись за нього, дуже сильно випалив свої лапи. У люті дракон почала рвати вогняна куля на дрібні шматочки. Сонячні іскри, які впали на землю, перетворилися на витончені білі хризантеми.

Не менш цікавою є і легенда, що отримала поширення на території Китаю. За часів правління одного неймовірно жорстокого імператора по країні пройшов слух про те, що на острові неподалік росте хризантема, сік якої є головним інгредієнтом еліксиру життя. Однак зірвати квітку повинна людина з щирим і чистим серцем, в іншому випадку рослина просто втратить свою чудодійну силу. Імператор відправив на острів три сотні прекрасних дівчат і сильних юнаків. Однак і понині не відомо, зуміли вони знайти цю рослину чи ні, адже ніхто не повернувся з острова: молоді люди просто заснували там нову державу.

Хризантеми в різних країнах

Що означають білі хризантеми в різних країнах? В Італії їх вважають символом любові, смерті і глибокої безмовної скорботи. На території В'єтнаму хризантема уособлює собою ясність людського розуму і його душевну чистоту. В Англії ця квітка за негласним правилом є похоронною. Взагалі, на території європейських країн білосніжні бутони хризантем вважаються траурними. Вони символізують глибоку печаль. Як і в Англії, у Франції вінки з хризантем покладають на могили.

Тут, до речі, існує досить сумне переказування: в однієї дуже бідної жінки помер син. Щодня вона прикрашала його могилу зібраними польовими квітами. А коли настали холоди, невтішна мати згадала про білі штучні кольори, заповідані їй колись як символ щастя. Цей букет вона поклала на могилу свою дитину, зганьбила її гіркими сльозами і гаряче помолилася. Коли вона піднялася, перед очима постало справжнє диво: могила була всипана живими хризантемами, а в повітрі розливався їх гіркуватий аромат.

Жителі Піднебесної вірять: після вина слід обтерти губи зрізаною хризантемою і віддати її коханій людині. Цей ритуал зробить почуття безсмертними. В Японії прийнято класти пелюстку в келих з благородним напоєм: той, хто вип'є таке вино, знайде довголіття і здоров'я.


Що означає біла хризантема мовою кольорів?

Взагалі, подаровані хризантеми говорять про розташування людини до вас, її дружні почуття. Білі кольори не є винятком. Той, хто дарує вам білі хризантеми (на фото нижче ви можете побачити чудові букети з цими кольорами), немов говорить вам: «Вір мені». До того ж білосніжна хризантема зцілює душу від болю і негативу, допомагає розслабитися, приносить спокій. Особливо популярні ці квіти в букетах наречених. Тут вони символізують ранимість, невинність, ніжність. Прийнято вважати, що наречену, яка обере для весільного торжества хризантеми, очікує благословення небес.

Сонник

Особливої уваги заслуговують білі хризантеми, які людина побачила уві сні. Якщо у своїх нічних баченнях ви прогулюєтеся садом, а навколо вас розпускаються білосніжні квіти, то наяву вас очікують нові події, які подарують вам сили і натхнення. У тому випадку, якщо в сновидінні ви зрізаєте ці квіти, в реальному житті вам не уникнути гірких розчарувань і навіть серйозних втрат, не виключена смерть близької людини. У любовному соннику букет білих хризантем - символ того, що вас відвідає справжня любов, проте ваша безтурботність або гордість не дозволять вам утримати її. Білосніжні бутони можуть говорити і про те, що хтось потребує вашої допомоги і милосердя. Хризантеми можуть означати і те, що ви отримаєте новини від далекого знайомого.

До чого дарують хризантеми і яке значення у цієї квітки

Символізм хризантем

Напевно багато хто чув про те, що з Далекого Сходу до нас в ужиток прийшла «мова квітів». Здавна кожна рослина мала своє унікальне значення, несла прихований сенс. Вважається, що так жінки могли висловлювати свої почуття та емоції. З часом такі традиції поширилися по всьому світу. Правда, у кожного народу формувалися індивідуальні асоціації з тими чи іншими кольорами, а також їх відтінками.

Що стосується символу Країни висхідного сонця, його навіть у наші дні називають «царицею осені». Оскільки здавна ця рослина могла вкорінювати хіба що в імператорських садах, значення рослина набула відповідного значення. Його стали вважати символом влади, багатства, благородства. В Японії ця квітка взагалі є символом держави. Знаючи, що насправді символізує хризантема, ви зможете за необхідності придбати не тільки красивий букет, але і піднести його зі змістом.

Відео "Хризантема: відхід і посадка "

У цьому відео експерт розповість, як садити хризантеми і доглядати за рослиною.

Про що говорить колір

Значення кольору хризантеми - це не все, на що слід звертати увагу в процесі складання букета. Дуже важливо також знати про те, що символізує колір вибраної вами рослини. Розгляньмо детальніше, в яких випадках варто дарувати квітки тих чи інших відтінків, щоб чітко розібратися в «мові кольорів».

Жовтий

Багато дівчат напевно побоюються такого букета. Всім відомий стереотип про те, що жовтий колір - до розлуки, адже він зберігся через ставлення до тюльпанів аналогічної розмальовки. Однак в даному випадку сенс буде зовсім інший.


Що означає жовту квітку, так це любов і серйозність намірів. Більш того, цей букет може піднести своїй коханій той, хто вирішив зробити пропозицію руки і серця.

Якщо ви отримали в подарунок жовті рослини, це означає, що людина, яка дарувала їх, відчуває до вас ніжні, полум'яні почуття.

Білий

Дарувати білі хризантеми краще в тому випадку, якщо ви хочете сказати людині про її щирість, невинність. Ця квітка також символізує ніжність і честь. Подарувати його можна дорогому другові, близькій людині. Підносять такий букет на знак любові і вірності. Якщо ви хочете вихваляти благородні якості людини, білі квіти - це найкращий вибір.

Червоний

Всі відтінки червоного (винний, кармінний, бордовий) говорять про полум'яну любов, пристрасть, і ця рослина не є винятком. Якщо ви хочете підкреслити красу, а також витонченість людини, подаруйте їй букет з червоних рослин.

Їх також варто піднести в складі якоїсь квіткової композиції. Найбільш доречним такий букет стане, коли вам потрібно підібрати квіти для другої половини, батьків і близьких.


Рожевий

Квіти рожевого відтінку здебільшого символізують закоханість. Якщо хочете розповісти вподобаній вам людині про свої почуття, піднесіть їй у подарунок букет з рожевих хризантем. Бутони даного відтінку говорять про юнацьку любов, романтичність, щирість намірів.

Якщо вам потрібно підібрати відповідний подарунок для дівчини, віддайте перевагу рожевим хризантемам, і підкресліть таким чином її красу і дівоче чарівність. Що ж стосується жінок більш зрілого віку, краще вибирати квіти кілька більш насичених відтінків.

Синій

Символіку цих рослин потрібно вивчити в будь-якому випадку, якщо ви хочете підібрати букет не тільки за його зовнішньої привабливості, але і за значенням, яке він несе в собі. Знаючи, про що говорять квіти, ви зможете дарувати їх строго з певного випадку. Що стосується синіх примірників, вони також таять у собі унікальний символ. Правда, тлумачення є сучасним. Вся справа в тому, що дані квіти синього відтінку були виведені селекціонерами порівняно недавно.

Сині хризантеми символізують оригінальність і креативність того, кому підносять такий квітковий сюрприз. Якщо ви даруєте людині екземпляри яскраво-синього відтінку, то показуєте, що він у вашому житті займає важливе місце. Разом з тим такий подарунок несе швидше універсальний характер. Саме тому вручити його можна як близькому другові, так і колезі по роботі або ж хорошому знайомому.

Ще одне поширене значення у такого букета - побажання успіхів у майбутній службі. Такі квіти дівчата підносять своїм чоловікам перед розлукою на знак вірності.


Не забувайте: за допомогою хризантем завжди можна висловити різні почуття. Обов'язково уточніть це перед тим як купувати їх, і в такому випадку неодмінно принесіть щиру радість своїй близькій людині.

Хризантема: значення квітки, символіка кольору і до чого їх дарують

Асортимент квітів у магазинах сьогодні надзвичайно широкий. Однак все частіше покупці вибирають для подарунка букет хризантем. Значення кольору, різноманітність забарвлень і форм бутону давно вже перетворили його на відмінний спосіб вираження почуттів. Але головне - хризантема чудово виглядає як в монобукеті, так і в складі оригінальних квіткових композицій.

Символ сонця, багатства і влади

Хризантема популярна практично на всіх континентах, але батьківщиною її вважають Схід. Причому не вщухають суперечки з приводу того, де вона з'явилася раніше: в Китаї або Японії. У зв'язку з цим з'явилася така легенда.

Давньокитайському імператору стало відомо, що на одному з островів зростає дивовижна сонячна квітка - спочатку існували хризантеми жовті, значення яких пов'язують саме зі світилом - здатний подарувати безсмертя. Але він набував магічної властивості лише за умови, що зривав його людина чиста, з виключно добрим серцем. Зрозуміло, що в оточенні володаря таких не було. Тоді імператор наказав відправити на острів 300 молодих дівчат і юнаків - хтось із них точно повинен був привезти квітку з чудовою дією. Однак молоді люди відразу зметикували, що навряд чи залишаться в живих, якщо виконають наказ. І оселилися на острові, який вразив своєю красою, назавжди. Так, згідно з легендою, з'явилася Японія, символом якої багато хто вважає сакуру. Насправді ж, саме хризантему (значення квітки досить багатогранне) можна зустріти на знаках імператорської влади: печатки, гербі і навіть на одязі. Та й назва її «кіккамонсі» перекладається з японської не інакше, як «герб у вигляді хризантем».

Цариця осені

2-3 тисячоліття тому хризантема зростала тільки в садах і палацах імператорів. Але вже в середньовіччі золотоколірна рослина - так перекладається її назва з латини - з'явилася в Європі і відразу зацікавила садівників, а потім і селекціонерів. Сьогодні виведено не менше 150 сортів хризантеми. Значення квітки, спочатку пов'язане з символом довголіття, благополуччя, влади, істотно розширилося. Це використовують укладачі, які вміло підбирають для букетів хризантеми різної форми (з дрібними або великими суцвіттями, з бутоном у формі кулі або нагадують велику ромашку тощо) і забарвлення. Причому, останнє часто має першорядне значення, оскільки мовою кольорів хризантему може багато чого сказати тому, кому вона адресована.


Крім того, жовті хризантеми - хороший спосіб запевнити в дружбі і вірності, показати щирість почуттів і відкритість відносин або просто підняти настрій. Їх можна сміливо дарувати на день народження або будь-яке інше свято - навряд чи такий яскравий букет залишить когось байдужим.

Ще одна хороша прикмета: підносячи подібні квіти своїй обраниці, коханий разом з ними пропонує їй свою руку і серце. Тож не варто лякатися цього сонячного кольору, який випромінює тепло - адже він цілком може стати початком нового прекрасного життя.

Букет білих хризантем

Не менш популярний, ніж жовтий. Причому в першу чергу він асоціюється з букетом нареченої. Східні перекази свідчать: якщо переваги новобрачної будуть віддані білій хризантемі, нову родину благословлять самі небеса. А на Сході, як відомо, живе чимало мудреців, які знають усі тонкощі життя. Але не тільки це пояснює той факт, що подібні квіти дуже часто займають лідируюче положення на весільному торжестве. Хризантеми білого кольору, який завжди символізував чистоту і невинність, щирість і добрі помисли, дуже довго не в'яжуть, так само, як стосунки в молодій сім'ї, якщо ж ви хочете подарувати жовті хризантеми, читайте їх значення тут: http://fb.ru/article/383170/k-chemu-daryat-jeltyie-hrizantemyi-jenschine-chto-oni-simvoliziruyut.

Інші значення

Але не тільки на весіллі доречні білі хризантеми. Значення цього кольору роблять такі квіти просто необхідними в тому випадку, якщо потрібно попросити вибачення, запевнити когось у своїй щирості і каятті. Адже білий букетик немов шепоче: «Повір мені і вибач». А якщо врахувати, що стоять хризантеми до 2-х тижнів, вони довго будуть ще нагадувати про свого дарувальника.

Разом з тим, білий колір більш нейтральний, ніж інші. А значить, такі хризантеми підійдуть і для цілком офіційної обстановки: їх можна піднести не тільки близьким людям, а й начальнику, викладачеві, медику тощо.

Потрібно відзначити, що жителі деяких європейських країн наділяють білі хризантеми значенням жалоби і печалі. Їх, наприклад, можна побачити в петлиці італійця на похороні близької людини. Але цей факт анітрохи не применшує достоїнств цієї благородної квітки і не робить її менш популярною і затребуваною для різних урочистостей.

Червоні відтінки

Червоний завжди вважався символом пристрасті і любові. Як наслідок, саме такі букети найчастіше дарують представницям прекрасної статі. А у випадку з хризантемою можна підібрати букетик практично на кожен випадок.

Рожеві квіти зазвичай дарують дівчатам - це прекрасний спосіб для юнака висловити палку любов, наприклад, на День святого Валентина. Червоні і бордові якнайкраще підійдуть як подарунок на день народження або 8 Березня зрілій жінці. Дуже доречна буде подібна хризантема в букеті, призначеному близькій родичці, наприклад, мамі або бабусі.

Синя і бузкова хризантема

Значення квітки сформувалося вже в наші дні, оскільки він був виведений штучно. І оскільки сама по собі синя хризантема вже незвичайна, з її допомогою чудово вдасться підкреслити креативність того, кому вона призначена. Як наслідок - подібний букет ідеально підійде для привітання колеги. Хоча і близька людина буде приємно здивована оригінальним подарунком. Нерідко дарують сині хризантеми своєму коханому дівчині, як запевнення в любові і вірності.

Зелена хризантема

Цей колір завжди виглядає гармонійно, а тому в будь-якому місці і в будь-якій ситуації створює радісну, умиротворюючу обстановку - досить згадати душевний стан людини на початку весни.

Виведені селекціонерами зелені хризантеми, без сумніву, внесуть позитив і нагадають про нескінченність життя, його постійне оновлення і рух вперед. А значить, оригінальний букет припаде до душі і давньому другові, і успішному чоловікові, і колезі по роботі. Вони гарні будуть як в монобукеті, так і в поєднанні з хризантемами ніжних відтінків. В останньому випадку квіти буде доречно піднести дівчині і навіть дівчинці, підкресливши її енергійність і молодість, романтизм і душевну чистоту.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND