Найбільш незвичайні кімнатні рослини

Коли мова заходить про оформлення будинку кольорами, зазвичай орієнтуються на масову моду. Однак не все так просто: у багатьох випадках правильніше використовувати найбільш незвичайні кімнатні рослини. Треба тільки грамотно вибрати відповідне рішення, враховуючи як дизайнерські, так і суто практичні моменти.

Які плодові рослини можна виростити?

Вирощування найбільш незвичайних кімнатних рослин із насіння або черенками, відводками, іншими способами допоможе квітникарям виділитися. Крім того, це справжній виклик як для новачків, так і навіть для досвідчених любителів. Можна «вправлятися» як на трав'янистих, так і на чагарникових, і на деревних формах. Головне, вистачило б місця. Але пора вже познайомитися з кількома кандидатами на домашнє розведення.


«Першим номером» у цьому списку йде синя тілландсія. Представник сімейства бромелієвих дає оригінальні, витончені суцвіття у формі колоса. В осінні місяці на ньому з'являються приємні фіолетові квіточки.

Тілландсії розвиваються вкрай повільно. Взимку для них потрібно підтримувати температуру + 18 градусів. У всі інші сезони потрібно підтримувати планку + 25 градусів.

Деревовидний молочай тирукаллі - анітрохи не гірше. Це вічнозелений суккулент, гілочки якого згинаються найбільш хитромудрим чином. Увага: сік рослини, як і у інших видів сімейства молочайних, небезпечний для життя.

Під час вирощування тирукаллі рекомендують застосовувати ґрунтові суміші для кактусів і суккулентів. Рослині потрібен світлий майданчик, проте не менш важливий і полутень.

Серед сімейства геснерієві виділяється гола гіпоцирта. Епіфітний ампель дає симпатичні жовтуваті квіточки. В оточенні соковито-зелених листочків вони виглядають ще привабливіше. Цвісти гіпоцирта буде з перших теплих днів до кінця осені.

Небезпеку для неї становлять занадто сухе повітря і істотні зміни температур, в зимовий час полив зменшують.


Аденіум тучний - чудовий суккулент. Він може дати великі витончені квітки. Їх діаметр становить до 0,05 м. Рослина спокійно переносить яскраве світло. Навіть взимку температура не повинна знижуватися більш ніж до + 13 градусів.

Квіти з цікавим листям

Бокарнея

Ця культура відноситься до сімейству спаржевих, в природі заселяє кам'янисті пустельні і напівпустельні землі.

Вважається, що бокарнея раніше за все з'явилася в Мексиці. Розвиток відбувається не тільки повільно, а й нерівномірно. Висота стовбура може досягти 2 м. Дочекатися цвітіння домашньої бокарні неможливо.

Як і інші тропічні культури, цей вид може постраждати від сухого повітря і нестачі освітленості. У нормі вологість повинна підтримуватися на рівні 50%. Розмножують бокарню насінням і черенками. Поліпшити розвиток кущу можна за допомогою прищипок. У літні місяці поливати куст потрібно кожні 5 днів, а в зимовий період проміжок збільшується навіть до 12 діб.

Калатея

Цей представник сімейства марантових відрізняється вражаючими декоративними властивостями. Рід калатей включає до 130 видів. У природі його можна зустріти на півдні і в центрі американського континенту. У минулому листя калатеї служили сировиною для створення кошиків. Але тепер вона стала привабливою декоративно-листяною рослиною. Щоправда, естетичні переваги затьмарюються високою вимогливістю.

Для калатії потрібно легке затінення. Вона може ефективно розвиватися при нормальній кімнатній температурі, лише б не було холодніше 16 градусів. Під час вегетації цю культуру поливають рясно. З приходом холодів інтенсивність зрошення треба знизити. Вологість повітря підтримують на рівні приблизно 90%.

Період спокою для калатеї не дуже виражений. Він зазвичай охоплює час з вересня по січень. Розмножують культуру:


При неправильному відході калатея може бути вражена ризоктоніозом. Крім пишного листя велика частина її видів виділяється підземними стеблями. З цих стеблів формуються розетки довжиною 0,3-0,4 м. Висота чагарнику становить 0,7-0,9 м. Цвітіння калатеї найчастіше не підвищує її естетичні достоїнства.

Щасливий виняток у цьому плані становлять шафранний вид і калатея Варшевіча. Їх квітки теж недекоративні, але зате оточені приємно дивляться прикольоровими листочками різного забарвлення:

Мімоза сором'язлива

Свою назву цей вид отримав через оригінальну реакцію на людський дотик. Однак рослині потрібен ретельний догляд. Висота сором'язливої мімози може скласти 1,5 м в природі і 0,3-0,6 м в домашніх умовах. У неї колючий стебель, а насіння розвивається всередині стручків, адже мімоза входить в те ж сімейство, що і горох з квасіллю.

Реакція на дотик і дефіцит освітленості чудова. Але рослина, природно, виробила її не для здивування людей, а як засіб пристосування до умов тропічного лісу. Розводити сором'язливу мімозу поза домом неможливо. І навіть у домашніх умовах їй потрібне обов'язково постійне тепло.

Увага: цей вид дуже сильно страждає від контакту з тютюновим димом.


Оксаліс

Назва позначає на ділі рід трав, відомий як кислиця. Поширений оксаліс дуже широко: його можна зустріти і на півдні Африки, і на американському континенті, і навіть у Європі. Мало того, кислиця стала символом Ірландії. На такому великому ареалі не дивно існування 800 видів рослини. Воно поєднує в собі дивовижну декоративність і мінімальну вимогливість до догляду.

Цвісти оксаліс буде з кінця травня-початку червня до настання холодів. Рослині потрібне яскраве, але при цьому розсіяне світло. Під час вегетації повітря має бути прогрітим не менше 20 і не вище 25 градусів. Коли приходить зимовий період спокою, температуру знижують до 12-18 градусів. Оберігати кислицю треба від щитівок, тлі та павутинних кліщів.

Каладіум

Цей представник сімейства ароїдних у природі заселяє амазонські береги. Висота каладіуму може становити 5 м. Він є трав'янистою клубневою рослиною. За великі стреловидні листя каладіум називають «слоновими вухами». Зазвичай листя пофарбовано в такі кольори:

Квітки каладіуму мають нульову декоративну цінність. Зовнішньо непоказні квіточки групуються в початки. Їх оточує біло-зелене покривало. Рослина надовго занурюється в зимовий спокій, що псує його репутацію серед квітникарів. Зате подібна властивість виявиться дуже серйозною перевагою для малогабаритних квартир з лоджією або широкою верандою.

Увага: сік каладіуму, в якій би частині рослини він не знаходився, токсичний і може викликати алергію. Внаслідок цього культура не годиться для дитячих кімнат.


Каладіуми дуже страждають від холодного вітру. Шкідливі для них і прямі сонячні промені. При нестачі світла листя зблідне.

Циперус

Багаторічна зонтична культура з сімейства осокових може зустрічатися під ім'ям:

У циперуса формується кілька високих стеблів. Вони виростають з потужного коріння, увінчуваних розеткою лінійних листочків. У природі рослина заселяє тропічні ліси Старого і Нового Світу. Його стебель може зрости до 1,5-3 м. Нормальний відхід дозволяє гарантувати вирощування циперуса до 20 років поспіль.

За рік з'явиться від 5 до 10 листя. Цвітіння припадає на літо. Циперусу потрібна висока вологість. Якщо повітря пересушене, рекомендується обприскування рослин. Поміщати культуру треба в затінені ділянки, альтернатива - м'яке штучне освітлення.

Влітку циперус треба ставити у воду. Взимку піддони прибирають, а воду зливають. Для вирощування потрібна садова або городня земля, перемішана з піском. Підгодовувати венерину траву можна рідкими добривами, що містять азот. Пересаджують її раз на 24 місяці, пересадка під час цвітіння не допускається.


Гарні екзоти

Екзотичні рослини, перелічені вище, не демонструють особливо витонченого цвітіння. Вони виділяються своїм листям і стеблями, навіть корінням. Однак є й культури, які порадують приємними квітами. Гарним прикладом таких рослин є домашні цитрусові (чисті види і гібриди рівною мірою).

Щоправда, домогтися цвітіння цитрусів непросто, а ще їх дуже часто атакують паразитичні комахи.

Останнім часом зростає популярність кімнатного гранату. Вдалося вивести ряд мініатюрних сортів, здатних давати плоди. Причому плоди ці цілком їстівні. І судячи з відгуків, вони не гірше продаються в магазинах.

Хорошою альтернативою може вважатися і домашній банан. Ця кімнатна рослина також дає плоди. Але треба враховувати, що одні види домашніх бананів - плодові, а інші - декоративні, доведеться робити чіткий вибір.

Також у квартирі можна виростити і ананас.

Увага: щоб він цвів і плодоносив, фрукт доведеться обкурювати димом. Посадковий матеріал беруть прямо з плодів, зрізаючи розетку.

10 найбільш незвичайних кімнатних рослин

Якщо при словах кімнатні рослини ви згадуєте тільки про фікуси і герані, значить, ви ще не знайомі з найбільш незвичайними представниками цієї групи.


Одна з найбільш незвичайних кімнатних рослин - венерина мухоловка

Нижче йтиметься про вирощування кімнатних квітів, які рідко можна зустріти в наших квартирах. Ці красені напевно здивують і заінтригують ваших гостей. А виростити їх насправді не так вже й складно!

Тілландсія синя (Tillandsia cyanea)

Тропічна гостя з сімейства Бромелієві. Оригінальне рожеве колосовидне суцвіття не потребує додаткових вишукувань, але восени на ньому з'являються ніжні бузково-фіолетові квітки.


Яскрава екзотична тилландсія, фото з сайту villaved.ru

Росте дуже повільно. Комфортна температури утримання: взимку + 18 ° C, весь інший час до + 25 ° C. Легка полутень, полив помірний, періодичне обприскування. Високу вологість повітря необхідно підтримувати постійно, це одна з основних умов при вирощуванні.


Квітка тилландії крупним планом, фото з сайту dachadecor.ru

При посадці потрібен хороший дренаж, до складу ґрунту обов'язково потрібно включати верховий торф з подрібненою корою і листову землю з деревним вугіллям. При використанні іншої посадкової суміші може рости погано або не рости зовсім.

Ще більше цікавого про цю незвичайну рослину читайте в матеріалі Тілландсія уснеевидна: екзот, епіфіт і просто стильний інтер'єрний об'єкт.

Молочай тірукаллі (Euphorbia tirucalli)

Це деревоподібна рослина сімейства Молочайні. Вічнозелений суккулент з химерно вигнутими голими гілками і дрібними зеленувато-жовтими квітками. Його сік (як і у всіх молочаїв) отруйний, здатний викликати легкий опік або алергічну реакцію.


Молочай тірукаллі, або каучуконосний, фото з сайту gartenjournal.net

Йому підійде ґрунтом для кактусів і суккулентів. Горщик не повинен бути великим, інакше молочай буде погано рости (до речі, у висоту він може досягати 1 м, і вширь розростається непогано). Поливайте помірно, обприскувати не потрібно. Місце виберіть світле, але легка напівтінь теж підійде. На сонці стеблі будуть трохи жовтуваті, в тіні - більш соковитого зеленого кольору.


Квітки молочая тирукаллі крупним планом, фото з сайту wikimedia.org

Потребує зимового періоду спокою (зазвичай після цвітіння) при температурі + 12. + 15 ° C. Влітку можна винести на вулицю в легку полутень.

Гіпоцирта голу (Hypocyrta glabra)

Епіфітна ампельна рослина, представник сімейства Геснерієві. З красивим невеликим соковито-зеленим глянцевим листям.


Гіпоцирта чудово росте в кімнатних умовах, фото з сайту wordpress.com

Цвіте з весни до пізньої осені яскраво-помаранчевими квітками незвичайної форми, які можна побачити на фото нижче. Сухе повітря і перепади температур при вирощуванні неприпустимі. При зниженні температури зростання рослини сповільнюється.


Квітки гіпоцирти крупним планом, фото з сайту mtdata.ru

Вологість повітря і ґрунту повинна бути в нормі, взимку полив скорочений. Любить світле місце (бажані прямі сонячні промені протягом дня). Температура в приміщенні повинна бути помірна, взимку - знижена: +12. +15°C.

Лашеналія алоевидна (Lachenalia aloides)

Подарує своєму господарю ошатне цвітіння посеред зими: на високих різнокольорових стеблях з'являються грозди витягнутих жовтих квіток-трубочок із зеленуватим, червонуватим, рожевим або фіолетовим відтінком.


Лашеналія алоевидна, фото з сайту staticflickr.com

Через 2-3 тижні після цвітіння слід скоротити поливи, а потім і зовсім їх припинити. У вересні рослину потрібно пересадити у свіжу землю (верхівку цибулини розташовувати нижче рівня ґрунту) і один раз полити; коли з'являться втечі, можна продовжити полив.


Квітки лашеналії крупним планом, фото з сайту florainhouse.ru

Лашеналія любить вологу, тому іноді її потрібно обприскувати. Віддає перевагу сонці, особливо на підвіконнях, де половину дня прямі сонячні промені, а ось опалення не сприймає. Добре розвивається і цвіте за температури + 7. + 15 ° C. Закритий балкон з низькими плюсовими температурами взимку буде для неї в самий раз. У висоту досягає 35-45 см.

Калатея (Calathea)

Цінується за декоративність листя: вони можуть бути від білого до густо-зеленого кольору, з незвичайними розлученнями і візерунками. А калатія шафранна (Calathea crocata) - ще й за красу квіток. Рослина любить турботу і постійний догляд: його потрібно захистити від протягів, прямих сонячних променів (легка полутень або розсіяне світло), взимку помістити в тепле приміщення і організувати підвищену вологість повітря. Полив постійний, взимку частоту скоротити. Пересаджувати слід 1 раз на 2 роки.

Найпопулярніші форми калатеї:

  • калатея Макоя (Calathea makoyana) - широке листя з лицьового боку візерункове, зі зворотного - пурпурове;


Калатея Макоя, фото з сайту static.baza.farpost.ru

  • калатея прикрашена (Calathea ornata) - зверху на листях рожеві смужки, з внутрішнього боку лист пурпуровий;


Калатея прикрашена, фото з сайту static.flickr.com

  • калатея Лубберса (Calathea lubbersii) - світло-зелене овальне листя з яскраво-зеленими і жовтими плямами;


Калатея Лубберса, фото з сайту mandarin-shop.ru

  • калатея чудова (Calathea insignis) - з великим (довжиною близько 45 см) ланцетним листям з овальними візерунками;


Калатея чудова, фото з сайту news.hitsad.ru

  • калатея смугаста (Calathea zebrina) - на листях довжиною близько 30 см ефектні розлучення темного кольору;


Калатія смугаста в період цвітіння, фото з сайту herbcare.ru

  • калатея рожевато-розфарбована (Calathea roseopicta) - овальне листя з центральною рожевою смужкою.


Калатея рожевато-розфарбована, фото з сайту s018.radikal.ru

  • калатія шафранна (Calathea crocata) - одна з головних її переваг - тривале цвітіння. Квітки на прямих кольорах. Верхній бік листя темно-зелений, нижній - зеленувато-пурпурового відтінку.


Калатея шафранна, фото з сайту mandarin-shop.ru

Щоб ваші кімнатні рослини були бадьорими і добре цвіли, не забувайте їх підгодовувати. Вибрати для них добрива можна в нашому маркеті, що об'єднує великі інтернет-магазини. Загляньте в добірку Добрива для кімнатних.

Екзотичні листки: Вектор, Фото і PSD

+ 39 000 Безкоштовні зображення.

Ізометричні 3d-рендеринг рослин

isometricworld

Листя круглий vintage logo

volvestudio

Ізометричні 3d-рендеринг рослин

isometricworld

Соціальні мережі змі анотація natural pages set

teravector

Красивий вид великого плану зеленого кольору природи виходить на забруднену передумову дерева рослинності з парком саду сонячного світла публічно.

diloka107

Безшовний тропічний візерунок

letters-shmetters

user5833965

Вінтажна акварель гарна лілія

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND