Визначення місця розташування земельних ділянок громадян при ліквідації сільськогосподарських підприємств

Визначення місця розташування земельних ділянок

Визначення місця розташування земельних ділянок

1. При ліквідації сільськогосподарських підприємств, установ та організацій переважне право на отримання земельних ділянок поруч з населеними

пунктами мають власники земельних часток (паїв), які проживають у цих населених пунктах.

2. Місце розташування земельних ділянок визначається з урахуванням вимог раціональної організації території і компактності землекористування

відповідно до землевпорядних проектів, які затверджуються зборами власників земельних часток (паїв).

Реальна допомога у кримінальній справі Доступно, коректно. Харків, Харківська область

Коментар до ст.29

Загальна характеристика

Загальна характеристика. Наявність даної статті в основній частині кодексу, на наш погляд, є непорозумінням. Адже її положення стосуються розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв).

Для багатьох сільськогосподарських підприємств (приватних, т. з. «приватно-орендних», товариств з обмеженою відповідальністю та ін.) взагалі не характерно існування «земельних часток (паїв)».

Особливо слід наголосити, що суб’єкти права на земельну частку (пай), згадані у основній частині кодексу (ч. 1 ст. 25 ЗКУ), не є «власниками» паїв; вони лише мають право на приватизацію земельних ділянок.

Тому коментована стаття стосується лише відносин щодо розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) у землях, переданих свого часу у колективну власність.

Відносно цих паїв законодавство передбачає розподіл відповідних земельних ділянок не у разі ліквідації підприємства, а у разі наявності волевиявлення суб’єкта права.

До того ж, ці відносини мають тимчасовий характер і врегульовані п. п. 16, 17 розд. X «Перехідні положення» ЗКУ (див. коментар до п. п. 16, 17 розд. X «Перехідні положення ЗКУ),

а також ст. 9 «Розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв)» Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Крім того, положення статті є вкрай неформалізованими, що утруднює їх застосування.

«переважне право» на отримання земельних ділянок

Визначення місця розташування земельних ділянокДо ч. 1. Коментована частина встановлює «переважне право» на отримання земельних ділянок поруч з населеними пунктами власників земельних часток (паїв), що проживають у цих населених пунктах.

Враховуючи, що більшість власників земельних часток (паїв) проживають у відповідних населених пунктах, фактично вони конкуруватимуть між собою, що вихолощує зміст «переважного права».

А використання у формулюванні норми слова «поруч» перетворює її на пусту декларацію, оскільки розуміння цього терміна можуть бути самими різноманітними.

Ст. 9 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» цілком обґрунтовано, на наш погляд, відмовилася від використання ефемерного «переважного права».

розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв)

Згідно із ч. 2 статті, «розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) у межах одного сільськогосподарського підприємства проводиться за згодою не менш як двох третин власників земельних часток (паїв), а за її відсутності — шляхом жеребкування».

До ч. 2. Коментована частина стосується визначення місця розташування, а отже — і конфігурації відповідних земельних ділянок. Визначення місця розташування земельних ділянок

Слушні побажання щодо урахування при цьому вимог «раціональної організації території і компактності землекористування» на сьогодні,

на жаль, є недостатньо формалізованими (див. п. «а» ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 165 ЗКУ та коментар до п. «а» ч. 1 статті 164 ЗКУ та ч. 2 ст. 165 ЗКУ). Визначення місця розташування земельних ділянок

Процедура розподілу земельних ділянок, у т. ч. особливості розробки, експертизи та розгляду відповідних землевпорядних проектів

детально визначаються Законом України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (див.

насамперед ст. ст. 7 — 9). Визначення місця розташування земельних ділянок

Оставьте комментарий

Добавить комментарий и получить скидку от 10 до 40 процентов на юридические услуги